Středoškolská odborná činnost je prestižní soutěží s mnohaletou tradicí. SOČ přitom není jen vědomostní soutěží. Prokazujete zejména schopnost samostatné práce a na rozdíl od jiných středoškolských soutěží si ve všech kolech vyzkoušíte obhajovat práci před odbornou porotou. Rozvíjíte tedy i své prezentační dovednosti a schopnost reagovat na dotazy porotců. Ti nejlepší z vás pak vyjedou na zahraniční soutěže.

Zatím největším úspěchem našich žáků byla účast Tomáše Hurdálka s funkčním modelem Teslova transformátoru na celostátní přehlídce v Boskovicích, postup do celostátního kola Venduly Mihaldové v oboru zdravotnictví nebo účast v celostáním kole Venduly Milotové za chemii.

Pojďme na jejich úspěch navázat i v letošním ročníku a pusťme se do práce. Zužitkujme své zájmy a záliby.

Více informací na stránkách soutěže.

Harmonogram 45. ročníku (2022 - 2023)

Školní přehlídky SOČ:únor - březen 2023
Okresní přehlídky SOČ:duben 2023 (Gymnázium Kroměříž)
Krajské přehlídky SOČ: duben–květen 2023
Celostátní přehlídka SOČ:16. - 18. červen 2023, Gymnázium Luďka Pika v Plzni

Termíny jednotlivých přehlídek a místa konání budou upřesněny.