ŠKOLNÍ KNIHOVNA A STUDOVNA

Milí studenti,

přestěhovali jsme žákovskou knihovnu a našli pro ni nové umístění v domečku nad tělocvičnou (bývalá učebna němčiny). Postupně dáváme vše dohromady a začínáme opět fungovat.

AKTUÁLNÍ VÝZVY A PROSBY

1) Žádáme tímto všechny čtenáře, kteří mají dosud knihu ze školní knihovny (neplatí pro ty, kteří si půjčovali již knihy v nové knihovně a jsou nově registrováni) nebo je některá zaujala během stěhování knihovny a půjčili si ji, aby knihy přinesli k zapsání do katalogu. DĚKUJEME.

2) Uvítali bychom pomoc při katalogizování a obalování knih. Po předchozí domluvě (prostor je omezen) jsou možné dobrovolné brigády v ranních a odpoledních výpůjčních časech. Přednost mají studenti vyššího gymnázia.

3) KNIHY PATŘÍ V PRVÉ ŘADĚ DO KNIHOVNY, TEPRVE AŽ PAK DO SBĚRU.

Nicméně se v životě lidském stává, že z nějakého důvodu se musíme s knihami rozloučit. Pokud taková situace nastane a jedná se o knihy a autory, které probíráme v hodinách literatury, nabídněte nám je. Některé se už hůř shání a pomohou dalším studentům.


CO NABÍZÍME A CHYSTÁME

Kromě půjčování knih bychom rádi prostor knihovny využili i jako studijní a čtenářský prostor. Vedle klasické literatury probírané v hodinách literatury zde najdete základní příručky ohledně českého jazyka, mluvnice, životopisy významných osobností, čítanky a antologie.

Pro interní potřebu a výuku pracujeme na databázi zahrnující knižní tituly v některém z digitálních formátů, případně jejich audio verze (četba, dramatizace apod.)

Kromě českého jazyka a literatury studenti mohou využít encyklopedie zaměřené na historii. K dispozici jsou poslední dva ročníky časopisů:

  • Živá historie
  • Časostroj


VÝPŮJČNÍ A STUDIJNÍ DOBA PRO STUDENTY


knihovna+studovnaknihovnaknihovna+studovna
po7.00 - 7.45velká přestávka
út7.00 - 7.45velká přestávka13.30 - 15.15
st7.00 - 7.45velká přestávka
čt7.00 - 7.45velká přestávka13.30 - 15.15
7.00 - 7.45velká přestávka

POZN.: Pokud není nikdo přítomen, zkuste kabinet dějepisu a zeměpisu (p. Krčál). 


KATALOG

Katalog naší knihovny najdete na tomto odkazu - ŠKOLNÍ KNIHOVNA GYMNÁZIA KROMĚŘÍŽ

Zatím jej "krmíme" údaji, a to pochopitelně nějakou dobu potrvá. V tuto chvíli jsou kompletní záznamy autorů, jejichž příjmení začíná písmeny A-C. Ostatní písmena jsou zastoupena nahodile. ALE BUDE TO LEPŠÍ :)


NÁVŠTĚVNÍ A VÝPŮJČNÍ ŘÁD