ŠKOLNÍ KNIHOVNA A STUDOVNA

„Doma jsem tam, kde mám knihovnu.“

—  Erasmus Rotterdamský

KATALOG

Katalog naší knihovny najdete na tomto odkazu - ŠKOLNÍ KNIHOVNA GYMNÁZIA KROMĚŘÍŽ

V tuto chvíli máme zaevidovanou většinu beletrie (chybí ještě středověká literatura) - je tedy možné vyhledávat a zjišťovat, zda jsou knihy k dispozici.

AKTUÁLNÍ VÝZVY A PROSBY

1) Žádáme tímto všechny čtenáře, kteří mají dosud knihu ze školní knihovny (neplatí pro ty, kteří si půjčovali již knihy v nové knihovně a jsou nově registrováni) nebo je některá zaujala během stěhování knihovny a půjčili si ji, aby knihy přinesli k zapsání do katalogu. DĚKUJEME.

2) Uvítali bychom pomoc při katalogizování a obalování knih. Po předchozí domluvě (prostor je omezen) jsou možné dobrovolné brigády v ranních a odpoledních výpůjčních časech. Přednost mají studenti vyššího gymnázia.

3) KNIHY PATŘÍ V PRVÉ ŘADĚ DO KNIHOVNY, TEPRVE AŽ PAK DO SBĚRU.

Nicméně se v životě lidském stává, že z nějakého důvodu se musíme s knihami rozloučit. Pokud taková situace nastane a jedná se o knihy a autory, které probíráme v hodinách literatury, nabídněte nám je. Některé se už hůř shání a pomohou dalším studentům.

CO NABÍZÍME A CHYSTÁME

Kromě půjčování knih bychom rádi prostor knihovny využili i jako studijní a čtenářský prostor. Vedle klasické literatury probírané v hodinách literatury zde najdete základní příručky ohledně českého jazyka, mluvnice, životopisy významných osobností, čítanky a antologie.

Pro interní potřebu a výuku pracujeme na databázi zahrnující knižní tituly v některém z digitálních formátů, případně jejich audio verze (četba, dramatizace apod.)

Kromě českého jazyka a literatury studenti mohou využít encyklopedie zaměřené na historii. Využít můžete i odborné historické časopisy:

• Slovo k historii
  • Historický obzor
  • Živá historie (poslední dva ročníky)
  • Časostroj (poslední dva ročníky)

VÝPŮJČNÍ A STUDIJNÍ DOBA PRO STUDENTY

knihovna + studovnaknihovnaknihovna + studovna
po7.00 - 7.45velká přestávka13.30 - 15.30
út7.00 - 7.45velká přestávka13.30 - 15.30
st7.00 - 7.45velká přestávka14.30 - 15.30 *
čt7.00 - 7.45velká přestávka
7.00 - 7.45velká přestávka

* Neplatí v dny porad a v období únor - duben.

POZN.: Pokud není nikdo přítomen, zkuste kabinet dějepisu a zeměpisu (p. Krčál).

NÁVŠTĚVNÍ A VÝPŮJČNÍ ŘÁD