ŠKOLNÍ KNIHOVNA A STUDOVNA

„Doma jsem tam, kde mám knihovnu.“

—  Erasmus Rotterdamský

KATALOG

Katalog naší knihovny najdete na tomto odkazu - ŠKOLNÍ KNIHOVNA GYMNÁZIA KROMĚŘÍŽ

V tuto chvíli máme zaevidovanou většinu beletrie (chybí ještě středověká literatura) - je tedy možné vyhledávat a zjišťovat, zda jsou knihy k dispozici.

AKTUÁLNÍ VÝZVY A PROSBY

1) ŽÁDÁME VŠECHNY, KDO MAJÍ VYPŮJČENÉ KNIHY DÉLE NEŽ JEDEN MĚSÍC, ABY KNIHY NEPRODLENĚ BUĎ VRÁTILI, NEBO SE PŘIŠLI DOMLUVIT NA PRODLOUŽENÍ. VĚTŠINOU JDE O ŽÁDANÉ TITULY, O KTERÉ MAJÍ ZÁJEM I DALŠÍ STUDENTI!!!

Stav svého čtenářského konta najdete v katalogu po vlastní registraci.

Postup je následující:

a) Otevři katalog (odkaz výše)

b) Klikni postupně na Přihlásit se - Nemám registraci - První přihlášení

c) Použijte školní mail (např. novak02@gymkrom.cz) a zvolte si heslo.

2) Od února bude zaveden upomínkový systém a za zdržení vybírány pokuty, v krajním případě budou převedeny na výchovná opatření.

3) Pořád platí zájem o knihy staré i nové, pokud by měly skončit v kontejneru.

CO NABÍZÍME A CHYSTÁME

Kromě půjčování knih bychom rádi prostor knihovny využili i jako studijní a čtenářský prostor. Vedle klasické literatury probírané v hodinách literatury zde najdete základní příručky ohledně českého jazyka, mluvnice, životopisy významných osobností, čítanky a antologie.

Pro interní potřebu a výuku pracujeme na databázi zahrnující knižní tituly v některém z digitálních formátů, případně jejich audio verze (četba, dramatizace apod.)

Kromě českého jazyka a literatury studenti mohou využít encyklopedie zaměřené na historii. Využít můžete i odborné historické časopisy:

• Slovo k historii
  • Historický obzor
  • Živá historie (od roku 2019)
  • Časostroj (od roku října 2018)
  • Tajemství české historie (od čísla 91)
  • Ilustrovaná historie (od prvního čísla)

VÝPŮJČNÍ A STUDIJNÍ DOBA PRO STUDENTY

knihovna + studovnaknihovnaknihovna + studovna
po7.00 - 7.45velká přestávka13.30 - 15.30
út7.00 - 7.45velká přestávka13.30 - 15.30
st7.00 - 7.45velká přestávka14.30 - 15.30 *
čt7.00 - 7.45velká přestávka
7.00 - 7.45velká přestávka

* Neplatí v dny porad a v období únor - duben.

POZN.: Pokud není nikdo přítomen, zkuste kabinet dějepisu a zeměpisu (p. Krčál).

NÁVŠTĚVNÍ A VÝPŮJČNÍ ŘÁD