KONTROLA PRACOVNÍCH LISTŮ

- pro týden od 6. dubna zadávám dva jediné úkoly (kromě sekund - viz níže):

• zpracování PL pro kontrolu a odeslání ke kontrole
  • do neděle 5. dubna očekávám opravené prezentace těch, kterým jsem je vrátil k přepracování

- kontrola se týká PL:

• sekundy -    PL 16 - 19
  • tercie -        PL 13 - 16
  • kvarty -       PL 10 - 13

- zahrnuje kontrolu všech cvičení, doplňování, referátů, příběhů, videí,... (zkrátka všeho) a DDÚ

- hodnoceny budou tentokrát PL každý zvlášť a zároveň zvlášť zhodnotím DDÚ

- PL nafotíte nebo naskenujete všechny listy (i s DDÚ, i když jste jej nevypracovávali) a pošlete mi je jako PDF soubory, každou kapitolu zvlášť - to znamená, že od každého mi přijdou 4 PDF soubory (pojmenované např. v podobě: Příjmení_PL 16.pdf   berte to jako mezipředmětový vztah s informatikou)

- dejte si pozor jednak na kvalitu (zvlášť při focení mobilem), abych text přečetl, jednak na velikost, abyste výsledek protlačili skrz mail

- PL očekávám nejpozději do středy 8. dubna, ale čím dříve je pošlete, tím lépe

Pravidla pro tvorbu prezentací do dějepisu

Na základě mnoha konfliktů a sporů ohledně obsahu prezentací a následného hodnocení jsem přistoupil k písemnému stanovení základních pravidel.

Sekunda

Publikované pracovní listy jsou určeny pro studenty sekundy B mgr. Krčála ve školním roce 2019/2020 a slouží jednak k práci v hodině, jednak k domácí přípravě na testy, případně zkoušení.

pro týden od 6. 4.  - KONTROLA PL (instrukce nahoře)

dlouhodobější úkol: Původně jsem chtěl, abyste se podívali na film o Karlu IV., ale pak mě napadlo, že když už musíte být doma, dám vám s předstihem DDÚ, který je součástí kapitoly o zámořských objevech. Abychom totiž dopluli tam, kam máme, potřebujeme loď. Ale taková loď není jen tak něco. Vaším úkolem je proto postavit loď (viz soubor DDÚ - koráb). Základ máte, ale jak úkol splníte, je čistě na vás - velikost (můžete vytisknout na A4-A1), zpracování (čím větší loď, tím bude vyžadovat pečlivější detaily - lanoví, žebříky, plachtoví,...), fantazii a použitým materiálům se meze nekladou. Já jsem ten, kdo "zaplatí" za nejlepší a nejhezčí loď (nerozhoduje velikost, ale zpracování) nejen 1 za splnění úkolu, ale druhou 1 za tři nejkrásnější lodě ve třídě. Soutěž se uskuteční ve škole a termín si ještě po návratu do lavic upřesníme. Hodně štěstí při stavbě.

REFERÁTY:

- PL 19 posílejte ke kontrole do pátku 3. 4.

Tercie

Publikované pracovní listy jsou určeny pro studenty tercie B mgr. Krčála ve školním roce 2019/2020 a slouží jednak k práci v hodině, jednak k domácí přípravě na testy, případně zkoušení.

REFERÁTY:

- referáty z PL 16 posílejte ke kontrole do pátku 3. 4.

Kvarta

Publikované pracovní listy jsou určeny pro studenty kvart mgr. Krčála ve školním roce 2019/2020 a slouží jednak k práci v hodině, jednak k domácí přípravě na testy, případně zkoušení.

Vzhledem k nastalé situaci zadávám domácí přípravu v tomto rozsahu:

pro týden od 30. 3. - dokončit všechny resty předchozích PL; jako DDÚ (není v PL) lze vypracovat úkol Seřazovačky (viz dole u 3.A) a poslat do pátku 3. 4.

3.A

Vzhledem k nastalé situaci přesouvám zadávání úkolů sem a zadávám domácí přípravu v tomto rozsahu:

pro týden od 30. 3. - dokončit a poslat PL 12 (pro kvarty) a navíc vypracovat a poslat PL Seřazovačka a Paměť a proměna místa smrti (vše do pátku 3. 4.)

pro týden od 6. 4. - samostudium z libovolných zdrojů a výpisky na téma Československo 1945-1948 (od osvobození do Vítězného února; rozsah max. A4 ve wordu, řádkování 1, velikost písma 11)