Dramaťák

Máš herecké sklony? Chceš se stát na okamžik někým jiným? Pojď mezi nás.

Bližší informace rádi podají paní Procházková nebo pan Skýpala.

Sezóna 2021/2022 - Študáci a kantoři

Po nezamýšlené pauze kvůli epidemii covid-19 se divadelní soubor naší školy pustil s chutí opět do práce. K nastudování si zvolil hru Študáci a kantoři od J. Žáka. Uvedením této hry by dramatický kroužek rád přispěl k letošním oslavám v rámci výročí 140 let od založení školy.

Sezóna 2018/2019 - Revizor

O tom, že je Revizor klasikou mezi divadelními hrami, nelze nijak pochybovat. Přesto zprávy, že si jej vybral i náš dramatický kroužek jako svou letošní hru, vzbudilo u zasvěcených řadu pochybností. Je to přeci jenom dost postav a textu, který do sebe musí zapadat. Už první dvě představení pro studenty naší školy ale veškeré pochybnosti rozptýlily. Studenti i kantoři se zhostili svých rolí na výbornou a oživili věčné téma chamtivosti, skrytých nepořádků a strachu z odhalení.

Sezóna 2017/2018 - Nový epochální výlet pana Broučka

V letošní sezóně dohráváme loňský kus, ale naše fanoušky určitě nezklameme novou hrou. Jenom ještě netušíme, co to bude. Až se rozhodneme, dáme vědět.

Sezóna 2016/2017 - Nový epochální výlet pana Broučka

V pátek 23. června se znovu po roce rozhrnula opona, aby dramatický soubor gymnázia předvedl nový kus. Oproti loňské konverzační komedii ochotníci letos zvolili mírně akčnější téma s prvky sci-fi, a tak jsme se vypravili ze současnosti nejprve do 15. století, pak na Měsíc a nakonec přes dobu husitskou zase zpět do současnosti. Pokud vám to něco říká, nemýlíte se. Pan Brouček v přesvědčivém podání ing. Martina Skýpaly znovu ožil, aby nám připomněl, že každý z nás může snít a ve snění se dostat i za hranice všedních dní.

Sezóna 2015/2016 - Ideální manžel

To není název soutěže mezi kolegy a kolegyněmi našeho ústavu, ale letošní titul divadelního souboru Gymnázia Kroměříž. Oproti loňskému roku si divadelníci zvolili poněkud náročnější kus - konverzační komedii Oscara Wilda Ideální manžel. Už výběr titulu napovídal, že se studenti rozhodli výrazně zvednout laťku náročnosti, ale nutno podotknout, že ve výsledku úspěšně. Všechna tři představení, která odehráli během jednoho dne (dvě dopolední pro kolegy, večerní pro veřejnost), ukázala nejen zanícení pro věc, ale především schopnost improvizovat a vyrovnávat se s výpadky paměti své i hereckých partnerů. Nezbývá se tedy jen těšit příští rok.

Sezóna 2014/2015 - Bitva na gymplu aneb Študáci a kantoři

Naštěstí jenom na jevišti. Dramatický kroužek nacvičil letos adaptaci dnes již klasického románu Jaroslava Žáka. Od jejího napsání sice uběhlo bezmála celé století, ale študáci a kantoři zůstávají v podstatě stále stejní. Mění se jen kulisy, ve kterých se vše odehrává, a herci se tedy pokusili zjistit, jak by Žákova hra vypadala, kdyby byla zasazena do dnešních časů. Pod režijním vedením mgr. Evžena Petříka, který si střihl rovněž roli trochu poťouchlého, svérázného, ale studenty milujícího i milovaného školníka Mlezivy, se svých rolí zhostili:

Boukalová, estét

Hana Švábíková

Sezóna 2013/2014

Sezóna 2012/2013 - Vražda na faře

Divadelní soubor Gymnázia Kroměříž uvedl koncem dubna premiéru detektivní hry podle předlohy Agathy Christie VRAŽDA NA FAŘE. Představení pobavilo studenty gymnázia, potěšilo klienty Domova seniorů ve Vážanech a 26. 4. 2013 se amatérští herci předvedli veřejnosti.
Režisér hry, pan profesor Tuček dodává: „Po dvou velmi úspěšných hrách našeho souboru z předešlých let (Charleyova teta J. B. Thomase a Ťululum G. Feydeaua) jsem se rozhodl vyzkoušet nové možnosti, nehrát jen ‚bulvární‘ komedie. Proto byla vybrána klasická detektivka. Volba se ukázala jako správná. Byla to zdařilá hra s prvky humoru i napětí. Do dialogů jsme vkládali různé satirické postřehy, nevyhýbali jsme se ani studentské recesi. Nácvik každého představení nám umožnil poznat neopakovatelnou atmosféru krásné tvůrčí práce, učil nás poznávat lidské charaktery, morálku a ideály, za které herci bojují převtěleni do svých postav.“
Opona spadla a soubor opět slavil velký úspěch. Děkujeme všem hercům, ať hráli velké či malé role, panu profesoru Tučkovi za režijní práci i za to, že své studenty učí lásce k divadlu. Přejeme celému souboru mnoho zdaru do dalších let a divadelní „zlomte vaz“.

Sezóna 2011/2012 - Ťululum

Sezóna 2010/2011 - Charleyova teta

17.12.2010 byly slyšet v Sokolském domě výbuchy smíchu, důvodem nebylo nic menšího, než veleúspěšná premiéra Charleyovy tety. Pod vedením vynikajícího režiséra a pedagoga Mgr. Vlastimila Tučka se naši žáci předvedli jako téměř profesionální komediální herci. Speciální poděkování patří plukovníku siru Francisi Chesneyovi v nezapomenutelném podání zaskakujícího Mgr. Evžena Petříka.

Realizováno za podpory dotace z Fondu mládeže a sportu Zlínského kraje