Ve středu 27. dubna 2022 se žáci naší školy (třídy kvinta A, kvinta B, 1.A a studenti fyzikálního semináře) spolu s pedagogickým doprovodem zúčastnili dalšího ročníku vědeckého festivalu s názvem „Zažij vědu“, který uspořádala Fakulta technologická UTB ve Zlíně.

Akce byla připravena v Laboratorním centru Fakulty technologické UTB (v budově U15 u zlínského autobusového nádraží). V rámci dopoledního programu vyhrazeného pro střední školy zde bylo k dispozici na 18 workshopů, každý až pro 15 zájemců.

Účastníci si tak mohli například vyzkoušet práci v laborce, naučit se rozpoznávat polymery, seznámit se s toxickým světem kolem nás, nahlédnout do problematiky reologie, diagnostikovat svou pleť, objevovat kouzla 3D tiskáren či laserů nebo si pochutnat na čokoládovém sýru, respektive na neobvyklých dobrotách z říše hmyzu. Kromě rozšíření obzorů přírodních věd a motivace k jejich hlubšímu studiu tak naši žáci získali i lepší představu o významu některých nových oborů a možná i o svém budoucím profesním směřování.