Ve středu 20. dubna se ve Zlíně setkali nejlepší chemici z druhých a třetích ročníků středních škol, aby změřili své síly v krajském kole Chemické olympiády kategorie B. Z naší školy se do krajského kola probojovala Amálie Stoklasová ze třídy 3.A.

Celý den strávili soutěžící na Fakultě technologické Univerzity Tomáše Bati. Ráno proběhl dvouhodinový test, který prověřil znalosti studentů v oblasti anorganické a organické chemie. Po pauze na oběd se studenti přesunuli do laboratoří na praktickou část.

Po loňské odmlce se sešlo ve Zlíně celkem 21 studentů z celého kraje a všichni si se zadanými úlohami poradili dobře. Dařilo se i Amálii, která v konkurenci obsadila krásné druhé místo a stala se úspěšnou řešitelkou 58. ročníku Chemické olympiády.

Poděkování patří Amálii za reprezentaci školy a také panu učiteli Skýpalovi, který byl součástí poroty a hodnotil s dalšími učiteli studentské práce.