Pro středoškoláky maturitních ročníků právě začaly prázdniny. Alespoň pro ty, kteří uspěli. Budou se nyní chystat na přijímací zkoušky, ale i tak je čekají nejdelší prázdniny za dobu studia. V pátek 31. května se uskutečnilo slavnostní předávání maturitních vysvědčení. Neuskutečnilo se tentokrát na zámku, ale přesunuli jsme se do vlastních prostor školní auly. Každá ze tří tříd dostala svůj vlastní prostor, společné bylo vystoupení pěveckého sboru, projevy ředitele školy pana mgr. Josefa Havely a ing. Šárky Kružíkové za SRPG a samozřejmě předávání vysvědčení. Každou třídu přišel pozdravit i zástupce Města Kroměříž, konkrétně pánové starosta mgr. Jaroslav Němec a místostarostové Vratislav Krejčíř a mgr. Vít Peštuka. Každý z řečníků přistoupil ke svému projevu svým osobitým způsobem, ale ve všech se objevilo přání, aby studenti na svou školu, která jim dala základ do studia i do života nezapomněli a na gymnázium i do Kroměříže se opět vrátili, nebo alespoň vraceli.