V pátek 2. prosince se ve Zlíně na Fakultě technologické Univerzity Baťovy konalo krajské kolo 59. ročníku chemické olympiády kategorie A. V této nejvyšší kategorii soutěžili vybraní studenti středních škol z celého kraje. Naši školu reprezentovala Amálie Stoklasová, studentka 4. A.

Ráno proběhlo oficiální zahájení, kde studentům popřál štěstí i děkan fakulty. Následoval tříhodinový test, který prověřil znalosti studentů v oblasti anorganické, organické, fyzikální chemie a biochemie. Šedesátibodový test rozsahem zkoušených okruhů výrazně převyšoval učivo středních škol. Po testu si žáci odpočinuli a doprovázející učitelé začali opravovat jejich práce. Studenti se přesunuli do laboratoří, kde na ně po absolvovaném školení čekaly dvě praktické úlohy. Vyzkoušeli si organickou syntézu včetně TLC analýzy produktu a analytické stanovení obsahu glukózy v tabletě hroznového cukru.

Večer proběhlo slavnostní vyhlášení. Amálie s náskokem 13 bodů obsadila krásné první místo, čímž obhájila své loňské prvenství. S konečným bodovým ziskem 78,35 bodů se stala úspěšnou řešitelkou a zajistila si postup do národního kola, které se bude konat v únoru příštího roku v Praze. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů i v budoucnu.