Stejně jako loni, i letos se uskutečnil turisticko-vodácký kurz na Slovensku pro studenty septim a 3. A. V neděli 11.6. ráno se všichni účastníci zájezdu naložili do autobusů a vyjeli směr Slovensko.  

Již první den po cestě do kempu jsme měli zastávku v NP Malá Fatra, odkud jsme ze stanice Vrátna vyjeli lanovkou na hřeben. Po procházce po hřebeni jsme došli na rozcestí Poludňový grúň, kde jsme se spustili zpět dolů k autobusu. Poté jsme již za šera dojeli do kempu Červený Kláštor a postavili stany.  

V pondělí jsme měli na programu splouvání řeky Dunajec. Na vodě jsme strávili cca 4 hodiny, část z nás jela na raftech a zbytek na pltích. K velkému překvapení všech jsme se nikdo ve studené vodě nevykoupali a úspěšně dopluli do polského městečka Krościenko, odkud jsme se pěšky vrátili do kempu. 

Třetí den nás čekal přesun do kempu Vavrišovo, abychom si ale neodpočinuli příliš moc, po cestě jsme se zastavili ve Slovenském ráji. Tam jsme všichni zvládli brodění potokem, lezení po žebřících, přes kořeny a kameny. Po přežití jsme se přesunuli do kempu, kde už jsme bydleli až do konce kurzu.  

Ve středu jsme se poprvé rozdělili na dvě skupiny, ti odvážnější zdolali vrchol Rysy ve Vysokých Tatrách. Druhá, početnější skupina zůstala níže a udělala si procházku ze Štrbského plesa na Popradské pleso.  

Následující den nás čekala túra v Roháčích. Z parkoviště jsme všichni došli na Žiarskou chatu, kde někteří zůstali, opalovali se a odpočívali. Zbytek se vydal vstříc stoupání do Žiarského sedla. Ze sedla se nás pár vrátilo zpět na Žiarskou chatu, odkud se společně s těmi, co se opalovali, vydali zpět k autobusu. Ti nejlepší se rozhodli ze Žiarskeho sedla pokračovat ještě výše na horu Baranec, poté už ale také sestoupili k autobusu.  

Pátek se nesl ve znamení odpočinku, oddychli jsme si v aquaparku Tatralandia a večer navštívili Liptovský Mikuláš.  

Roháče jsme navštívili i v sobotu, tentokrát ale z druhé strany. Po cestě Roháčskou dolinou jsme se vyškrábali až k jezírkům, která stála za tu námahu. Po sestoupení na Ťatliakovu chatu a občerstvení jsme se vrátili zpět k autobusu.  

V neděli 18.6. jsme kurz ukončili a naladěni na prázdniny úspěšně dorazili do letní Kroměříže. Počasí jsme měli celý týden naprosto skvělé, až na jednu krátkou přeháňku nám totiž vůbec nepršelo. Za celý týden jsme nachodili přes 70 km a vylezli hodně výškových metrů, i přes náročný program jsme si však turistický kurz náležitě užili.  

Berenika Fíková