Pro letošní kvarty začal školní rok fyzicky náročným, ale přesto příjemnějším způsobem - turistickým kurzem. Po mnoha letech, kdy se odehrával v Beskydech, letošní studenti zamířili do Jeseníků a Rychlebských hor a hned do těch nejkrásnějších partií. I když první den kurzu nesliboval zrovna ideální počasí a musela být zrušena hned první túra údolím Bílé Opavy na Kurzovní chatu, kde jsme bydleli první dva dny. Zbytek týdne ale vše vynahradil. Studenti tak navštívili nejvyšší horu Moravy - Praděd (1492 m n.m.) s nádherným výhledem do všech stran a výbornou viditelností. Stejně tak odpolední hřebenovka k Jelení studánce. Tady se část studentů rozhodla otestovat svoji zdatnost před celodenním přechodem Jeseníků a vydali se zpět náročnější cestou přes Divoký důl. Výstup zvládli všichni na výbornou a i večeře a slíbená kofola chutnala o mnoho lépe. Samotný přechod Jeseníků s plnou výstrojí proběhl rovněž na výbornou, i když si mnozí v posledních partiích sáhli na samotné dno svých možností. Závěrečná vycházka na Smrk a chatu Paprsek byl jen třešničkou na dortu vydařeného kurzu. Lze jen přát, aby i příští kvarty měly stejné štěstí a turistický kurz si patřičně užili jako my.