Po úspěchu na regionální konferenci Evropského parlamentu mládeže se naše tříčlenná delegace ve složení Kateřina Slaná (Q.B), Klára Hanzlíková (7.B) a Veronika Čírtková (7.B) vypravila reprezentovat školu do Karlových Varů, tentokrát na konferenci národní.

Tématem těchto čtyř dnů se stalo zdraví. A protože je to věc, která občas potrápí každého z nás, se zápalem jsme se vrhly do práce.

S příjezdem do Karlových Varů jako bychom se přenesly do jiného světa a musely se zdokonalovat i v jiných směrech než je fyzika či dějepis – ve spolupráci ve skupině, komunikaci, respektu k druhým i jejich názorům, ale i ve spontánním vyjadřování v angličtině, kreativitě a schopnosti vypít tolik kávy, aby nám kolovala v žilách místo krve.

Naše úsilí ocenila i porota, která vybrala Kláru Hanzlíkovou a Veroniku Čírtkovou pro další účast na mezinárodních fórech ve Španělsku nebo Lucembursku.

Za náš úspěch vděčíme především pí. prof. Levíčkové, jejíž precizní (nejen jazyková) příprava nás posunula o hodně dál a která na nás po celou dobu naší výpravy dohlížela – mockrát Vám děkujeme.

Veronika Čírtková