V úterý 24. ledna, přímo v Mezinárodní den vzdělání, potvrdili i účastníci školního kola Soutěže v anglické konverzaci, že základním atributem vzdělání je schopnost porozumět druhým.

Soutěž byla pořádána ve třech základních kategoriích. V kategorii I.+ a II. + ještě zvlášť pro studenty, kteří za sebou mají dlouhodobější pobyt v anglicky mluvící zemi, případně jsou rodilými mluvčími.

Žáky prim a sekund v I. kategorii programem, podle dlouholeté tradice, provázeli starší spolužáci, studenti 3. A. Celkové hodnocení pěti disciplín přineslo velmi těsné pořadí na prvních třech místech.

Nejlépe si však vedla Erika Kira Kolaříková (Sekunda A), na druhém místě se umístila Sofie Havlásková (Sekunda B), třetí příčku získal Martin Korbel (Sekunda B). V kategorii + zvítězila Adéla Salajková (Sekunda A) před Alexem Bradbury (Sekunda A) a třetím Peterem Dalzielem (Sekunda B).

Ve II. kategorii jednoznačně dominovala Viktorie Vítková (Kvarta B); 2. místo patřilo Haně Matulíkové (Kvarta A); 3. místo pak obsadila Sofie Hubík (Tercie B).

V kategorii II+ byli velmi vyrovnanými soupeři Tereza Štěpánková (Tercie B), Štěpán Šiler (Kvarta B), a Oliver Dalziel (Kvarta B).

Ve třetí kategorii (vyšší gymnázium) soutěž vyhrála Valerie Grégrová (6. A), těsně za ní se na druhém místě umístila Naďa Březinová (6. B) a na třetím Sofie Formanová (Q. B).

Výkony soutěžících byly velmi vyrovnané a všichni podali skvělé výkony.

Vítězům blahopřejeme a chválíme i všechny ostatní, kteří se nebáli soutěžit i ty, kteří je podporovali a povzbuzovali.

Za PK Aj Mgr. Milena Levíčková