Po roce jsme opět reprezentovali naši školu na okresním přeboru škol v šachu. Tentokrát byla „výprava“ zvlášť početná, v kategorii C (středních škol) z naší školy startovala 4 družstva, v kategorii B (2. stupeň ZŠ) jedno družstvo.

Družstvo „Kleinschachenten“ v kategorii B v sestavě Veronika Opelíková (P.A), Marek Soldán (T.A), Matyáš Dvořáček (S.A) a Filip Strnad (S.A) jedno družstvo porazili a se zbylými remizovali, což bohatě stačilo na bronzové medaile.

V kategorii středních škol byla výjimečně velká konkurence a naše týmy patřily mezi favority turnaje. Hlavní tým „Schachenten A“ ve složení Julie Šimčáková (8.A), Jakub Vančura (6.A), Dominik Večeřa (S.A) a Lenka Navrátilová (7.B) porazil všechny družstva a jednoznačně vyhrál. „Zálusk“ na druhé místo, které je také postupové, měl tým „Hilfsbereitschachenten B“ ve složení Ivo Řezníček (Q.A), Jakub Šikl (6.B), Rostislav Huňa (6.A) a Marek Buzáš (6.A), což dokázal výkonem, ale bohužel na tomto turnaji stále používaný zastaralý olympijský systém způsobil, že skončili třetí za Obchodní Akademií, kterou porazili. Tým se tak musel spokojit s bronzovým umístěním. Turnaje se také zúčastnily naše 2 týmy neklubových hráčů – Blödschachenten C“: Adam Hradil, Jakub Schorník, Michal Hasala a Pavel Hurdálek (všichni 6.A) a „Šat-Mach D“: Tomáš Kučera, Filip Zapletal, Richard Šikl a Lukáš Tatýrek (všichni Q.A), které jsou se šestým a sedmým místem jistě spokojeny.

Za zmínku ještě stojí především výkony Jakuba Vančury, Dominika Večeři a Matyáše Dvořáčka, kteří vyhráli všechny své partie.

Závěrem přeji hodně štěstí našemu hlavnímu týmu na krajském přeboru ve Zlíně, který se bude konat v lednu.