V pátek 10. 6. 2022 se v Kutné Hoře setkali vítězové krajských kol soutěže SOČ (Aktuální ročník – Středoškolská odborná činnost (soc.cz)). Téměř tři sta studentů a studentek z celé České republiky přijelo obhájit své práce před odbornými komisemi. Vše začalo slavnostním zahájením této Celostátní přehlídky SOČ v aule Gymnázia Jiřího Ortena.

V sobotu dopoledne čekala obhajoba odborné práce i naší letošní maturantku Vendulu Milotovou, 4. A, která zpracovala práci na téma Posouzení využitelnosti predikovaných 3D struktur proteinů pro nalezení fosforylačních míst. Odpoledne probíhaly prezentace plakátů, které posloužily k seznámení s odborným tématem.

Během pobytu v Kutné Hoře mohli studenti navštívit Chrám svaté Barbory a Galerii Středočeského kraje a poslechnout si přednášku Letem Světem Mgr. Jiřího Miholy, Ph.D., bývalého poslance české Poslanecké sněmovny. Do Gymnázia Jiřího Ortena, kde probíhalo letošní finále, zavítala také televize, která natočila rozhovory s organizátory i studenty, kteří chtějí pokračovat ve studiu v zahraničí (Televizní noviny - sobota 11. června | TN.cz  (nova.cz) 15min 50s).

V neděli proběhlo v aule slavností vyhlášení výsledků a ukončení letošního 44. ročníku SOČ. Vendula v celorepublikové konkurenci obsadila v oboru chemie pěkné 11. místo a získala 2. cenu ústřední poroty za zpracování své práce na plakát, který si můžete prohlédnout v budově školy v rámci dne otevřených dveří u příležitosti oslav 140. výročí založení Gymnázia Kroměříž.

Děkujeme Vendule za reprezentaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů nejen ve studiu na vysoké škole.