V rámci projektového týdne se skupina 47 studentů účastnila poznávacího zájezdu za atraktivitami slovinské přírody i kultury. 

První den jsme navštívili proslulé Postojnské jeskyně, jedny z nejdelších jeskynních systémů Evropy. Další zastávkou byl Predjamský hrad, ležící pod převisem vysoké skály. Podvečerní hodiny jsme strávili odpočinkem, procházkami a nákupy v hlavním městě Lublaň. I když nás zde zastihl silnější déšť, stačili jsme si prohlédnout centrum města a projít se po náplavce řeky Lublaňky. 

Další den jsme prozkoumali soutěsku Vintgar a pěšky přešli ke známému jezeru Bled. Byla možnost výšlapu na vyhlídku nebo bledský hrad, ochutnat skvělou místní zmrzlinu, opalovat se na místních plážích nebo si zaplavat v teplé jezerní vodě. 

Poslední den byl turisticky nejzajímavější. Navštívili jsme Bohinjské jezero blízko známého biatlonového střediska Pokljuka a vystoupali jsme k vodopádu Savica. Studenti absolovovali poměrně náročný přechod Julských Alp- od skihotelu a planinu Vogel na vrchol Vogel a následný sestup do Koče při Savici. 

Studenti si unavení a pevně věřím, že spokojení, přišli do školy na páteční předávání vysvědčení a plní zážitků odstartovali letošní prázdniny.