V posledním červnovém týdnu se na našem gymnáziu uskutečnil velice rozmanitý projektový týden plný netradičních výukových forem a metod. Rádi bychom se s vámi podělili o skvělé zážitky z jednotlivých projektů:

Ostrava - město mnoha tváří

Poslední červnový týden se devítihlavá skupinka z naší školy zúčastnila akce projektového týdne školy s názvem Ostrava – město mnoha tváří. V proměnlivém letním počasí si studenti zakusili mnohé z toho, co toto město nabízí. Vyzkoušeli si pobyt v komfortu vysokoškolských kolejí, při prohlídce města se seznámili s jeho historií a geografií. V oblasti Dolních Vítkovic si prošli historický vysokopecní areál, pokochali se výhledem na region z 345 metrů vysoké Bolt Tower. Nechyběl Velký svět techniky – populárně naučné centrum. Ostrava nám ukázala také svou kulturní a sportovní stránku – při návštěvě úžasného představení Kočky v Divadle Jiřího Myrona a při sledování historických sportovních výkonů na Zlaté tretře. Přírodních krás se studenti mohli nabažit při procházkách Komenského sady a v ostravské zoo. Nabitý program byl zakončen návštěvou Slezskoostravského hradu. Projektový týden Ostrava – město mnoha tváří nám ukázal, že toto město navzdory své přezdívce „Černé město“ je místo oplývající pestrostí a různorodostí, kde si každý může najít, co je mu nejbližší.