Od pondělí do středy 11. až 13. 9. 2023 probíhal adaptační kurz nových tříd P.A, P.B a 1.A, které odstartovaly svou premiéru na kroměřížském gymnáziu. Aktivity žáků se odehrávaly v prostorách rekreačního areálu RELAXX v obci Čeložnice pod vedením instruktorů sdružení Tokahea a za přítomnosti třídních učitelů.

Ohlasy od samotných studentů. Anička: „Moc jsme si to užili a všichni jsme se celkem rychle seznámili.“ Natálka: „Celé dva dny byly nabité zábavnými a sebepoznávacími aktivitami. Dozvěděli jsme se toho spoustu nejen o našich spolužácích ale i o našem třídním.“ Adéla: „Nejvíce nás bavily Himálaje, za to rituál nebyl úplně podle očekávání. Rádi jsme si zahráli fotbal. Moc jsme si to užili, ale třeba to příště bude ještě lepší.“

Hned v následujícím týdnu, v pátek 22. září, pozvala třída 2.A čtyřletého studia své o rok mladší spolužáky do štěchovické haly na přivítací akci zvanou beánie. Jak se líbila prvákům? Bára: „S druhákama, kteří nám připravili beánii jako sérii zábavných týmových aktivit, jsme se seznámili a byla docela legrace.“ Katka: „Po malých skupinách jsme plnili různé pohybové a vědomostní úkoly, dostávali za ně body, a nakonec i odměny.“

Přejeme našim benjamínkům, aby je během celého studia neopouštěl optimismus a ve snaze poznávat nové věci vytrvali až do své úspěšné maturity.