Předmětová komise společenských věd v čele s mgr. Alenou Pechancovou se rozhodla nasimulovat druhé kolo prezidentských voleb, které občany ČR čeká příští týden. Ve čtvrtek 18. 1. 2018 v dopoledních hodinách se proto v prostorách Gymnázia Kroměříž uskutečnily studentské volby prezidenta republiky. Z 299 oprávněných voličů se voleb zúčastnilo 238 žáků vyššího gymnázia. Volební účast tak dosáhla 79,6%.

Pokud by tedy o novém prezidentovi ČR měli rozhodovat naši studenti, stal by se jím Jiří Drahoš se ziskem 194 hlasů (81,5%). Současný prezident Miloš Zeman by odešel poražen se ziskem 44 hlasů (18,5%). Uvidíme tedy příští týden, zda názor našich studentů (z nichž mnozí již disponují hlasovacím právem) odpovídá či neodpovídá i náladě ve společnosti. Každopádně tato akce snad pomůže studentům za vedení svých pedagogů k lepšímu pochopení některých procesů ve společnosti a politickém životě státu.