V pondělí 18. prosince 2023 proběhla v aule Gymnázia Kroměříž beseda našich studentů se členy Aeroklubu Kroměříž. Aktivní piloti Ivan Bednařík a Radek Ligurský prezentovali, jak se jim podařilo přeměnit své hobby v zaměstnání nebo také obráceně – jak se jim zaměstnání stalo koníčkem. Škoda že třetí pilot a absolvent naší školy Dan Pavlů se musel omluvit z důvodu nenadálého nasazení na jednu z dopravních linek. Kromě zajímavých informací a fotografií z historie jejich letů mohli účastníci sledovat dvojici dobrovolníků při navlékání leteckých anti-g obleků, které využívají akrobatičtí a vojenští piloti.  Akce rovněž může posloužit jako motivace k budoucímu profesionálnímu zaměření některých studentů naší školy.

Foto: Tomáš Mikulenka