Naše exkurze začala již v brzkých ranních hodinách, kdy jsme autobusem z Kroměříže vyjeli přes Bratislavu do maďarského hlavního města .

První zastávkou byla městská tržnice na nábřeží Dunaje. Zde jsme si nakoupili suvenýry, magnety a pohledy, ale také místní pochutiny - zejména klobásy a papriku.

Následovala dlouhá procházka po centru Budapešti. V horkém počasí to bylo opravdu vyčerpávající, ale s informacemi od paní průvodkyně velmi zajímavé. Nákupní třída Váci utca, Dunajská promenáda s výhledem na Budínský hrad, slavná cukrárna Gerbaud, Židovská čtvrť s největší synagogou v Evropě, bazilika svatého Štěpána, maďarský parlament… to je jen krátký výčet turistických „perliček“ v pešťské části hlavního města. Ochutnali jsme trdelník, výtečnou kávu i zmrzlinu.

Velkým zážitkem byla jízda budapešťským metrem - jedná se o druhé nejstarší metro v Evropě. Takto jsme se přepravili na pravý břeh Dunaje a vystoupali na Budínský hrad s nádhernými výhledy do okolí.

Poté již nastal čas nakoupit poslední drobnosti a dobroty do autobusu a vyrazit zpět domů. Unavení jsme prospali pár hodin a okolo půlnoci přijeli zpět do Kroměříže. Máme spoustu zážitků a hezkých fotek- posuďte sami ????

Takže na viděnou příště - találkozunk legközelebb!!!