V nové roce nás čeká dlouho očekávaná změna, která následuje po několika týdnech intenzivní práce a značných investic. Dokončena byla totiž rozsáhlá rekonstrukce sklepů a šaten, která zahrnovala nejen technologické inovace ale i neméně důležité estetické úpravy. Tato modernizace posílí nejen vizuální dojem naší školy, ale především zvýší pohodlí a komfort pro všechny studenty.

Šatny prošly kompletní rekonstrukcí, což také přinese výrazné zlepšení v oblasti hygieny a bezpečného prostředí pro studenty. Ještě pracujeme na dodávce skříněk pro každého studenta. Ty by měly být dodány v únoru nejpozději v březnu roku 2024. Moderní a funkční zařízení šaten bude odpovídat aktuálním standardům a zajistí praktické využití pro každodenní potřeby našich žáků.

Součástí rozsáhlé rekonstrukce sklepů byly také důkladné sanační práce zaměřené na odvlhčení zdiva. Tato opatření jsou klíčová pro dlouhodobou udržitelnost těchto prostor. Sanační práce zahrnují instalaci moderních odvlhčovacích technologií, které efektivně odstraňují nadměrnou vlhkost a minimalizují riziko vzniku plísní či jiných problémů spojených s vlhkým prostředím.

V rámci komplexních sanačních opatření byla využita technologie mírné tlakové injektáže a technologie aktivní elektroosmózy.

Rekonstrukce také zahrnovala opravu kanalizace a dlážděných ploch na nádvoří školy. Stavaři také opravili  podél celé budovy a v některých místech obnovili do původního stavu fasádu budovy poškozenou stékající vodou ze střechy.

Je až neskutečné, že se celá rekonstrukce zvládla zrealizovat v tak rychlém časovém období. Ostatně od pokynu zřizovatele začít přípravné práce zahrnující výběr projektanta, projekční práce, odborné studie, veřejnou soutěž na dodavatele a další práce vedoucí až k realizaci stavby uběhlo pouhých 7 měsíců. Samotné stavební práce trvaly přibližně 80 dnů. Troufáme si říct, že šlo na všech stranách o téměř nadlidský výkon.

Rádi bychom touto cestou vyjádřili upřímné poděkování za skvělou práci zaměstnancům stavební firmě Ptáček. Moc si ceníme rychlosti, preciznost a profesionálního přístupu.

Dovolte nám také poděkovat na tomto místě našim žáků, učitelům a rodičům. Máme za sebou náročné období, které jsme zvládli díky vaší shovívavosti a trpělivosti během stavebních prací ve školních prostorách.

Ohromné díky si zaslouží naše paní uklízečky a pan školník. Společnými silami zvládli a zajišťovali čisté prostředí školy v průběhu celé stavby.

Děkujeme také Zlínskému kraji, který vynaložil nemalé finanční prostředky na tuto rekonstrukci.

Závěrem lze říci, že dokončení rekonstrukce sklepů a šaten je důležitým krokem pro naši školu. Těšíme se na to, až našim studentům od ledna zpřístupníme tyto nově opravené prostory k užívání.

Co všechno muselo být zvládnuto za provozu školy dokládají fotografie, které si můžete prohlédnout pod tímto článkem.