I letos jsme na naší škole zorganizovali okresní kolo Olympiády z českého jazyka – 48. ročník – pro I. a II. kategorii žáků základních a středních škol.

V I. kategorii jsme přivítali 30 žáků z 15 škol, z našeho gymnázia se zúčastnily Adéla Lukeszová a Karolína Šenková, obě z kvarty A.

Skvělé první místo, a tím i postup do krajského kola získala Adéla Lukeszová.

Ve II. kategorii nás reprezentovaly Amálie Stoklasová ze 3. A a Hana Březovjáková z kvinty A.

Amálie Stoklasová se v okresním kole umístila na krásném druhém místě, Hana Březovjáková z kvinty A byla pátá z 15 účastníků osmi středních škol našeho regionu.

V úterý 26. 4. 2022 se ve Zlíně sešlo 12 zástupců všech okresů soutěže v krajském kole na Gymnáziu Lesní čtvrt. Po úspěšném zvládnutí jazykové části a napsání slohové práce na téma Nejdůležitější vynález lidstva podle mě je… získala Amálie Stoklasová třetí příčku a naději na postup do celostátního kola této soutěže. (Ve Zlínském kraji se postupuje přímo z 1. a 2. místa.)

Všem našim soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.