V pondělí 2. prosince Gymnázium Kroměříž uspořádalo Okresní přebor škol v šachu, kterého se zúčastnilo 18 čtyřčlenných týmů z celkem 12 různých škol okresu Kroměříž. Turnaj se hrál ve třech oddělených kategoriích – pro 1. stupeň ZŠ, pro 2. stupeň ZŠ a pro středoškoláky. Gymnázium Kroměříž postavilo celkem tři týmy, dva ve středoškolské kategorii a jeden v kategorii 2. stupeň ZŠ. Zatímco středoškolská družstva bojovala úporně (dokonce B-tým překvapil natolik, že ve vzájemném zápase porazil A-tým) a žádné vítězství neměla dopředu jasná, v nižší kategorii naše družstvo „Kleinschachenten“ neprohrálo během turnaje jedinou partii, všechny soupeře porazilo 4:0 a získalo první místo s postupem do kraje. Středoškolská družstva „Schachenten A“ a „Hilfsbereitschachenten B“ po těžkých bojích obsadila druhé a třetí místo, s čímž jistě mohou být spokojena zvlášť proto, že druhé místo stále stačí pro postup do krajského kola.