Po roce se opět v předvánočním čase konalo Okresní kolo přeboru škol v šachu, které bylo poprvé pořádáno naší školou. Okresní přebor škol v šachu pořádalo Gymnázium Kroměříž za finanční podpory Města Kroměříž.

Přebor se dělil na tři kategorie – kategorii první stupeň ZŠ, druhý stupeň ZŠ a střední školy. V posledních dvou jmenovaných kategoriích jsme měli svá reprezentační družstva, která byla připravena postoupit do kola krajského. To se nakonec povedlo, družstvo „Kleinschachenten“ sestaveného z žáků nižšího gymnázia: Matyáš Dvořáček (T.B), Martin Hubáček (P.B), Daniel Böserle (P.A) a Filip Strnad (T.B) prohrálo pouze s družstvem Arcibiskupského gymnázia a obsadilo druhé postupové místo. Ve středních školách jsme měli silná družstva dvě, družstvo „Hilfsbereitschachenten“ tvořené hráči: Marek Buzáš (7.A), Jakub Šikl (7.B), Pavel Hurdálek (7.A) a Ivo Řezníček (6.A) obsadilo nepostupové, ale pořád medailové 3. místo a hlavnímu družstvu „Schachenten“ tvořenému hráči: Jakub Vančura (7.A), Dominik Večeřa (T.B), Lenka Navrátilová (8.B) a Rostislav Huňa (7.A) se podařilo všechny své soupeře porazit a turnaj vyhrát! Do krajského přeboru škol, které se bude konat v lednu ve Vsetíně, tak postoupila hned dvě družstva naší školy a doufám, že svůj úspěch zopakují.

Turnaj se organizačně i přes několik nečekaných komplikací velmi povedl a doufám, že se nám podaří tento turnaj zorganizovat i v příštím roce. Veškeré informace o výsledcích, pořadí či fotogalerii naleznete na webovém odkazu šachové databáze turnajů chess-results.

Rostislav Huňa

Autoři fotografií: Jan Štefek, Lenka Navrátilová