Ve čtvrtek 16. 3. se konalo na holešovském gymnáziu okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Vypsány byly celkem tři kategorie. Kategorie pro základní školy, nižší gymnázia a vyšší gymnázia. Studenti si nejdříve vyslechli autentické rozhovory a odpovídali na otázky, aby ukázali schopnost porozumět mluvenému textu. Ve druhé části následovaly rozhovory s porotou na jednotlivá témata.

Naši školu reprezentovali v kategorii nižších gymnázií Antonín Valenta a Radek Mirvald ze třídy kvarty B. Antonín vyhrál první místo a Radek druhé. Oba tak postupují do krajského kola.

V kategorii vyšších gymnázií reprezentovali naši školu Magdaléna Karolína Holišová ze třídy septimy A a Filip Maňas ze třídy septimy B. Filip získal druhé místo a pokračuje tak do krajského kola a Magdaléna získala místo třetí.

Všem studentům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v kole krajském.