V úterý 19. března 2024 se naše dvě žákyně, Elen Válková z kvarty B a Kristin Slámová z tercie B, účastnily okresního kola Biologické olympiády kategorie C které se konalo ve Zdounkách. Tam soutěžilo celkem 15 postupujících žáků. Každý z nich musel pro postup do tohoto kola vypracovat vybraný vstupní úkol. Kristin prováděla řízkování rostlin a Elen vytvořila kvarteto týkající se šesti listnatých stromů. Okresní kolo obsahovalo teoretickou část, poznávání organizmů a laboratorní úkol. Naše studentky v tomto kole uspěly, Kristin Slámová získala diplom a cenu za 2.místo a Elen Válková za 3. místo a obě postupují do krajského kola. To se bude konat v květnu v ZOO Lešná. K úspěchům oběma gratulujeme, přejeme hodně štěstí v krajském kole a děkujeme za reprezentaci školy.

PK biologie