Ve čtvrtek 23. 3. 2023 se do národního kola Evropského parlamentu mládeže (známého pod zkratkou EYP) v Kolíně vydala delegace z Gymnázia Kroměříž ve složení Jan Moser, Daniel Doubrava a Vojtěch Kočár. Každý z účastníků byl součástí konkrétní komise, v níž spolupracovali se zástupci jiných škol na formulaci rezoluce v dané oblasti. Zahrnuta byla široká škála témat od dopravy a turismu, architektury až po problematiku umělé inteligence a autorských práv. Všechny rezoluce komisí našich žáků byly úspěšně obhájeny a schváleny na závěrečném shromáždění v neděli 26. 3. 2023. Kromě práce v komisích naše žáky čekala řada dalších aktivit jako účast na ceremoniálech, teambuilding a již tradiční global village, při níž každá škola prezentuje pokrmy z jedné země. Chlapci připravili celou řadu pokrmů představujících Španělsko (tortilla de patatas, churros a další) - španělský stůl se tak stal jedním z největších a nejrozmanitějších v široké nabídce zemí. Účastníci si v průběhu konference našli spoustu nových přátel, prohloubili své znalosti anglického jazyka i řady dalších oblastí a získali cenné zkušenosti do budoucna.