Těší nás, kdykoliv naši studenti projeví zájem a iniciativu o mimoškolní aktivity. Uvědomujeme si, že ne všechna iniciativa musí vzejít z vedení školy, a proto takové akce náležitě oceňujeme. Naši maturanti se již podruhé v řadě zúčastnili akce pořádané politickým sdružením Mladí demokraté, akce snažící se simulovat dění v Evropském parlamentu. Ta se v tomto případě konala v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Tito studenti, konkrétně Anna Bayerová, Kryštof Juránek, Lukáš Rosík, Alžběta Valášková a Barbora Hana Veselá, se ve dnech 13. a 14. října de facto již tradičně vypravili do Brna vyzkoušet si mechanismy evropské demokracie na vlastní kůži.

Podle pravidel organizace byli rozděleni do frakcí a následně do výborů, které imitovaly fungování europoslanců v Bruselu. Svá usnesení prezentovali na plénu před skupinou všech zúčastněných a za svou aktivitu během celé akce byli 2 z nich odměněni vítězstvím, dárkem v podobě knihy a možností se podívat do sídla Evropského parlamentu. My jim tímto gratulujeme a jsme rádi, že se v mladé generaci rozvíjí zájem o politiku.

Kryštof Juránek, Oktáva B