Dne 31. 1. se třídy 1. A a 2. A + skvělý doprovod vydaly na lyžařský výcvik do Čenkovic v Orlických horách. Doprovod dělali pan ředitel Havela, paní učitelka Armová a páni učitelé Foltýn, Hajna a Mráz.

Z Kroměříže jsme vyrazili krátce po poledni. Po příjezdu na hotel v Čenkovicích nás ale čekalo nemilé překvapení v podobě výpadku proudu. Po následném vybalení (po tmě) a obavách, že proud začne jít až ráno, začal proud zase jít. Následovala velmi provizorní večeře, která bohužel ne všechny plně nasytila.

Další den už nás čekalo lyžování. Po vydatné snídani v podobě švédského stolu, jsme se všichni v 9 hodin vydali na svah. Rozdělili jsme se do 4 družstev podle výkonnosti + jedno družstvo snowboardistů a mohli jsme lyžovat. I když počasí nebylo zrovna ideální, všechny lyžování bavilo. Odpoledne pár odvážlivců vyzkoušelo krátké lyže (bleidy), které si v průběhu celého kurzu vyzkoušeli všichni, kteří chtěli. Večerní program jsme si většinou vymysleli sami, v podobě stolního tenisu, společenských her či menší diskotéky.

Druhý den lyžování už byla na některých trochu znát únava, ale i přesto jsme na svah všichni vyrazili.

Třetí den byl "odpočinkový". Některá družstva ovšem vyrazila na svah už dříve, aby si užila prázdnějších sjezdovek. Odpoledne pak bylo lyžování o trochu kratší než normálně.

Poslední, čtvrtý den, jsme lyžovali jen dopoledne, naobědvali jsme se, sbalili a mohli vyrazit zpět do Kroměříže.

Počasí nám celý pobyt moc nepřálo, až na poslední den, kdy vykouklo i sluníčko. Ale i za těchto podmínek jsme si všichni lyžařský kurz užili, všichni se naučili lyžovat a nikdo se nezranil, a proto jsme odjížděli spokojení. Zpáteční cesta byla trochu delší, než bychom si představovali, kvůli menšímu problému s autobusem, ale za to bylo veselo!

(děkujeme všem učitelům a našemu doprovodu za skvělý lyžák)

Klára Duroňová 2. A