Ve čtvrtek 30.11.2017 pořádalo Gymnázium Kroměříž krajské kolo v basketbalu dívek a chlapců. Vítězové okresních kol Zlínského kraje hráli vždy každý s každým, aby se našli postupující do kvalifikace E o mistrovství České republiky. V turnaji děvčat se vítězem stalo družstvo Gymnázia Rožnova pod Radhoštěm.

Děvčata z Gymnázia Kroměříž (ve složení Miroslava Jurmanová, Barbora Kahajová, Tereza Kosatíková, Kateřina Kosířová, Nina Kateřina Ratajská, Barbora Sotáková, Nikol Sýkorová, Pavlína Symerská, Barbora Tvarůžková, Laura Zelená, Natálie Zelená) se umístila po statečném boji na čtvrtém místě.

Turnaj chlapců (ve složení Patrik Augustin, Matyas Ištvánek, Jakub Koukal, Vít Kořínek, Patrik Kostiha, Šimon Kranz, Tomáš Kučera, Jakub Schorník, Lukáš Vavruša, Tomáš Vodák, Marek Žák, Ondřej Žák) vyhrál bez porážky tým pořádajícího Gymnázia Kroměříž, čímž si zajistil postup do kvalifikace E o postup na mistrovsví ČR. Gratulujeme.

Konečné pořadí:

dívky