V průběhu měsíce března a na počátku dubna se uskutečnila řada krajských kol dějepisných soutěží, ve kterých jsme měli hojnou účast. Obě soutěže byly zaměřené na moderní dějiny v druhé polovině 20. století (olympiáda na české dějiny, dějepisná soutěž pak na evropské). Jedná se o období, kde mnohem více než školní vědomosti hraje rozhodující roli zájem a osobní zaujetí.

27. a 28. března proběhla krajská kola Dějepisné olympiády v Uherském Brodě. V první kategorii nás reprezentoval Vojtěch Popela (K.B) a obsadil sice 9. místo v konkurenci 36 soutěžících, ale na první místo mu chybělo 4,5 bodu!!! Ve druhé kategorii se snažili prosadit Jiří Kolařík a Štěpán Savčák. Zde byla konkurence větší a pánové obsadili 13. a 20. místo.

5. dubna pak zkušený tým Jiří Kolařík, Lukas Rivola a Petr Tikhov (všichni 3.A) ve své poslední účasti na Dějepisné soutěži gymnázií zabojoval a obsadil ve velmi silné konkurenci 12 gymnázií Zlínského kraje suprové 6. místo. Na postup do celostátního kola v Chebu to sice nestačilo, ale i tak se jedná o dosavadní nejlepší umístění.

Gratuleme.