V úterý 23. a ve středu 24. ledna 2024 pořádala Předmětová komise anglického jazyka tradiční postupovou soutěž v konverzaci. Celkem ve třech věkových kategoriích se jí účastnilo neuvěřitelných 92 žáků!
Nejmladší primány a sekundány provázeli kláním sparring partneři z Oktávy A a B a 4. A, a soutěž se tak stala i jejich intenzivní konverzační průpravou.
Výkony nejlepších byly tak vyrovnané, že ani součet bodů, ani argumentace a hlasování komise nakonec nestanovily jednoho, ale dva naprosto vyrovnané vítěze. Jsou jimi
Anna Šáchová ze Sekundy B a Marek Lietava ze Sekundy A, třetí v pořadí se umístila Kristýna Čmolíková z Primy A.

Ve druhé kategorii z 35 přihlášených prošlo po poslechovém rozřazování do druhého kola 15 soutěžících. Na prvním místě se pak v ústní části umístil Martin Korbel ze třídy Tercie B, druhé místo získal Jan Kubánek zastupující Kvartu A a třetí místo patřilo Albertu Žallmannovi také ze třídy Tercie B. To ale není všechno! V letošním roce této kategorii naprosto hvězdně dominovala Ema Moserová, žákyně třídy Tercie A. Soutěžila v tzv. vedlejší soutěži pro žáky, kteří v minulosti strávili delší čas v anglicky mluvící zemi. V tuto chvíli již z nově zveřejněných pravidel víme, že nás může reprezentovat v okresním kole této soutěže.

V konverzační soutěži v anglickém jazyce pro žáky vyššího gymnázia se na prvním místě umístila Sofie Formanová ze třídy 6.B, druhé místo obsadil Jan Moser (6.A) a třetí Hynek Kvinta (6.A).
Srdečně blahopřejeme a děkujeme všem účastníkům za výborné výkony.
A už teď se těšíme na další ročníky!

PKAJ