Dne 30. ledna 2018 se jako každý rok uskutečnila konverzační soutěž pro primy a sekundy v anglickém jazyce, pod vedením paní profesorky Levíčkové a třídy oktávy A. Účastníci museli projít několika stanovišti, kde prokazovali své prozatímní znalosti angličtiny.

První úskalí ale nastala už před dveřmi učebny, kde se studenti oktávy snažili krotit bezmála třicet netrpělivých dětí. Proto mohlo kolemjdoucím připadat poněkud zvláštní, když viděli čekající žáky před učebnou provádět kliky a dřepy. Metoda se ale ukázala jako zcela účinná, protože se adepti klání pěkně zabavili, než byli vpuštěni do „arény“.

Po příchodu do třídy účastníci začali plnit jednotlivé úkoly pod skoro profesionálním vedením starších spolužáků. Ačkoliv se oktaváni snažili působit mile, jak jen to šlo, jisté zadostiučinění pro ně byly vykulené a obdivné pohledy mladších kolegů. Ti ale statečně překonali počáteční ostýchavost a pustili se do zápolení s nelehkým zadáním, za které je na konci čekala sladká odměna.

Celá soutěž se dá shrnout jedině pozitivně. V místnosti vládla příjemná a uvolněná atmosféra, doprovázená pobavenými pohledy studentů oktávy, když děti náhodou bezelstně bloudily po třídě, hledajíc další stanoviště nebo to správné slovíčko a k němu větu. Přece to podobně za osm let studia nejednou zažili stejně! Všichni si vedli moc dobře, jak účastníci, tak dospělí žáci, kteří se na chvíli ponořili do role profesorů.

Na závěr je na místě poblahopřát všem, co se zúčastnili a především vítězům soutěže. Na třetím místě se v silné konkurenci umístila Eliška Diasová z Primy B, druhé místo patří Janu Šilerovi ze sekundy A, letošní vítězkou konverzační soutěže je v této kategorii se stala Naďa Březinová z Primy B.

Děkujeme za statečné výkony a držíme palce pro okresní kolo v Holešově!

Michaela Paličková, Oktáva A