Student kroměřížského gymnázia ze třídy Primy B, Igor LAŠTŮVKA, závodník z karate oddílu TJ Slavia Kroměříž, vybojoval v letošním květnovém mezinárodním turnaji KARATE EUROCUP 2019 v rakouském Zell am See, kterého se zúčastnilo sto dvacet devět oddílů z devatenácti zemí, krásnou bronzovou medaili v kategorii KATA INDIVIDUAL MALE U14, kde se sešlo dvacet čtyři soupeřů.

Svoji skvělou formu předvedl Igor také na MISTROVSTVÍ ČR v KARATE GOJU RYU 2019 v Brně, kam se nominoval z prvních míst z Národních soutěží. Igor prošel v kategorii KATA ST. ŽÁCI bez problémů všemi koly až do finále, kde narazil na brněnského závodníka. V konečném výsledku získal stříbrnou medaili a tato pozice mu zajistila nominaci na podzimní Mistrovství světa v Malajsii. V kategorii KUMITE ST. ŽÁCI 12-13 LET -45kg Igor vybojoval zlatou medaili a stal se tak mistrem ČR.

Igorovi gratulujeme a přejeme mu hodně dalších úspěchů v nadcházející závodnické sezóně.

Pozn.:  KATA - jedná se o stínový boj s imaginárním soupeřem, s přesně daným obsahem, délkou, fázováním, předepsanými technikami, postoji a posuny.  KUMITE – jde o zápas dvou soupeřů, dle jasně daných pravidel, s povinnými chrániči, v předepsaném časovém limitu.