Na začátku minulého týdne proběhla v aule naší školy humanitární sbírka na pomoc Ukrajině. Vybíraly se hlavně hygienické potřeby, trvanlivé jídlo a byla možnost přispět i finančně. Jsme velmi potěšeni, že spousta žáků, vyučujících, rodičů, i samotný ředitel školy byli ochotni se do sbírky zapojit. Podařilo se vybrat celkem 36 krabic materiálu a hotovost ve výši 1 010 Kč. Děkujeme všem, kteří sbírku podpořili a zapojili se do ní. Byli jsme i u samotného předáním materiálu na letišti v Kunovicích, odkud byl vrtulníkem, který zajistil pan učitel Petřík, transportovány na Ukrajinu do Užhorodu a poté převezeny přímo do Kyjeva. Při této příležitosti se s námi samotný pilot podělil o velmi silné zážitky, jak to na Ukrajině momentálně vypadá. Finanční obnos byl předán charitě.

Na závěr bychom velmi rádi poděkovali i naší třídní paní učitelce Zdráhalové, která nás od začátku podporovala a pomáhala nám. Celou akci určitě považujeme za úspěšnou a věříme, že každá pomoc má smysl.

Na uskutečnění této akce se podíleli žáci: Ema Vondrušková, Michaela Krejčíková, Estel Baligová, Anna Marie Škrabalová, Tereza Provazníková, Tomáš Daniel Kubín, Branislav Jeník, Valérie Grégrová a Matěj Kuhn

Odkaz na video s vrtulníkem, který dovezl naši pomoc a odvezl uprchlíky.