PROJEKT ERASMUS +

Ve dnech 10. 12.  – 16. 12. 2018 proběhla již druhá mobilita v rámci projektu Kulturní dědictví v centru pozornosti evropských škol. Hostiteli byli tentokrát partneři z Erich Kästner Mittelschule Höhenkirchen-Siegertsbrunn v Německu.

Pro všechny zúčastněné měli připravený zajímavý program zaměřený především na propojení středověké sakrální architektury, lidových tradic a nejmodernějších komunikačních technologií.

Učitelé i žáci pracovali v týmech s využitím svých jazykových schopností a dovedností a rovněž se střídáním funkčních pozic. Workshop střídal workshop, přicházeli pracovníci rozhlasu Bayerische Rundfunk, lidoví zpěváci, pastor …   Mezinárodní skupiny účastníků projektu měly za úkol např. připravit spot o  kostele sv. Leonarda, který již několik století je významným a oblíbeným poutním místem. V něm také Angličané, Němci, Lotyši Italové a Češi zazpívali nastudovanou vánoční lidovou píseň.

Své filmařské umění jsme měli možnost si vyzkoušet ve známém filmovém studiu Bavaria Filmstudios. Stali se z nás na jeden den autoři scénáře, kameramani a pochopitelně i herci. Námět o ztraceném mladíkovi v Mnichově jsme zpracovali a ztvárnili výborně. V celodenním mrazu to ale byla pěkná dřina !!!

Kulisu celého pobytu dotvářela mrazivá a zasněžená předvánoční atmosféra a kouzelné vánoční trhy s pravým německým koloritem.

Tak na shledanou v květnu 2019 v italském Tarentu při naší  v pořadí třetí pracovní mobilitě.