V pátek 3.12. se ve Zlíně na Fakultě technologické Univerzity Tomáše Bati konalo krajské kolo chemické olympiády kategorie A. V této nejtěžší kategorii soutěží žáci nejčastěji třetích a čtvrtých ročníků středních škol. Naši školu reprezentovala Amálie Stoklasová ze třídy 3.A. Na soutěžící čekal tříhodinový test, který ověřoval znalosti z oblasti anorganické, organické, fyzikální chemie i biochemie. Po přestávce na oběd následovala tříhodinová praktická část. Ve zdejší laboratoři žáci prováděli jodometrické stanovení vitaminu C, rekrystalizaci acetanilidu a následnou TLC analýzu. Večer proběhlo vyhlášení výsledků. Všichni soutěžící dosáhli na bodovou hranici úspěšného řešitele a nejlépe se vedlo právě Amálii, která obsadila krásné první místo s náskokem více než 10 bodů. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme Amálce hodně štěstí do národního kola, které se bude konat v lednu příštího roku.