Už Vás někdy napadlo, že se naučíte novou dovednost? Nebo že se zdokonalíte v té stávající? Že nezištně pomůžete někomu ve svém okolí nebo že snad zkusíte vyměnit komfort své postele za nocleh pod širým nebem s tím, že jste v přírodě na pár dní odkázáni jen sami na sebe, svých pár kamarádů a na detailně rozmyšlený plán, co si na takovou výpravu vzít s sebou bez možnosti dalšího nákupu? A vydali byste se za všemi těmito dobrodružstvími jen tak? Nebo by Vám pomohlo umět si stanovit cíl a postupně se k němu dobrat malými, byť systematickými krůčky?  

Přesně takto na sobě totiž pracovali a stále pracují účastníci programu DofE (the Duke of Edinburgh Award), jehož je naše škola součástí. Ve středu 14. února 2024 se pak dočkala šestice našich studentů, kteří usilovně plnili své stanovené milníky, které je dovedly až k dovršení první “dofácké” bronzové úrovně.  

V proslulé “jednadvacítce” ve Zlíně obdrželi z rukou ředitele programu DofE v České republice Mgr. Tomáše Vokáče, Ph.D. a paní radní Zlínského kraje pro oblast školství a kultury Ing., Mgr. Zuzany Fišerové, Ph.D. bronzový odznak i certifikát, ale především uznání významné patronky DofE a úspěšné návrhářky a animátorky v jednom dr. Zuzany Oharek Bahulkové a motivaci do plnění dalších dvou úrovní - stříbrné a zlaté, stejně jako k plnění vlastních životních snů i vizí.  

Mezi oceněnými studenty byli: 
Ema Vondrušková (QA) 

Kristýna Dřímalová (4A) 

Berenika Fíková (4A) 

Tereza Marešová  (4A) 

Eliška Odstrčilová (4A) 

Ghenadie Nasco (8A) 

Srdečně gratulujeme, držíme palce do dalších výzev a pro ty, kterým by se takovýto program chtělo absolvovat také máme jeden vzkaz: Určitě se k nám přidejte. Stojí to za to!!! 


Eliška Floriánová 

vedoucí DofE, GymKrom