Dne 3. 10. 2019 jsme se všichni nominovaní závodnici natěšení na zájezd na Slovensko sešli před budovou gymnázia, odkud jsme vyjížděli v 9 hodin autobusem směr Liptovský Mikuláš. Po vcelku rychle uběhnuté cestě jsme již v poledne byli na místě, a tak jsme se seznámili s našimi ubytovateli - žáky partnerského Gymnázia Michala Miloslava Hodžu. Každý měl pro nás připravený individuální program, takže jsme každý odpoledne a večer strávili různě, ale zato v příjemné společnosti našich hostitelů.
To nejdůležitější mělo přijít na řadu v pátek, kdy se konaly již tradiční atletické závody. Všichni jsme se sešli v atletickém areálu samotného gymnázia, kde se, jak samotní Slováci říkají: „Konaly preteky.“ Již od rána jsme sváděli napínavé souboje v různých disciplínách se studenty domácího gymnázia, ale také se soutěžícími s dalších městských škol. Některým z nás se podařily skvělé úspěchy v podobě umístění na stupních vítězů, ale ani ostatní se necítili sklesle, protože jsme si byli vědomi, že jsme v ten den odevzdali své maximum. Nakonec se naší skupině podařilo umístit ve společné soutěži škol na 2. místě, které lze hodnotit kladně.
Po vyhlášení všech výsledků a společném jídle jsme se rozloučili s našimi slovenskými kamarády. Pro některé z nás se jednalo o zřejmě poslední účast na těchto oblíbených závodech, a tak jsme si to náležitě užili. Pro mladší ročníky, které čeká na našem gymnáziu ještě pár let studia, to byl ohromný zážitek a hned po odjezdu z Liptovského Mikuláše se těšili na příští ročník těchto oblíbených atletických závodů.
Marek Sedlák