Olympiáda v českém jazyce seznamuje nadané žáky a mladé lidi s fakty a zajímavostmi o českém jazyce – a účastníky přitom také seznamuje s vrstevníky se stejným zájmem o naši mateřštinu. Základem a půdorysem tohoto seznamování je, jak jinak, čeština – ať už jako zdroj otázek podněcujících zkoumání jazyka, nebo jako prostředek mezilidské komunikace.

Na naší škole se začátkem dubna uskutečnilo okresní kolo soutěže pro obě kategorie žáků ze základních a středních škol a gymnázií.

V I. kategorii se podařilo Natálii Dopitové z kvarty B obsadit 3. místo a vybojovat si  tak postup do krajského kola ve Zlíně. Potěšilo nás, že Viktorie Dvořáčková z tercie B měla nejlepší slohovou práci ze všech účastníků okresního kola (celkem soutěžilo 26 žáků ze 13 škol), i když celkově obsadila až šesté místo.

Ve II. kategorii získala Amálie Stoklasová ze 4. A ve velmi vyrovnané konkurenci z ostatních středních škol našeho okresu také třetí postupové místo do kraje a tam se probojovala z 5. místa v okresním kole i Valérie Grégrová ze sexty A (další postupující ze soutěže odstoupili). Ve druhé kategorii se utkalo celkem 18 soutěžících z 10 SŠ a gymnázií.

25. dubna 2023 v krajském kole OČJ Amálie Stoklasová ze 4. A zopakovala svůj loňský úspěch a postoupila do celostátního kola z druhého místa.

Blahopřejeme a děkujeme všem účastnicím za vzornou reprezentaci školy!