Začala doba školních výletů. Žáci 1.A a 3.A se letos rozhodli, že prověří své dovednosti v sjíždění řeky Moravy. Vydali se na dvoudenní cestu Litovelským Pomoravím po trase Moravičany – Litovel – Střeň. První den na raftech byl pohodový a klidný. Žáci se seznamovali se svými novými rolemi na lodi a učili se vodáckým zásadám a pravidlům. Odpoledne rozbili stanový tábor v Litovli a oddávali se odpočinku po náročném dni. Chlapci v sobě našli ještě sílu a vyzvali kluky z jiné střední školy k fotbalovému zápasu, který s přehledem vyhráli. Druhý den na řece však už byl náročnější. Koryto řeky Moravy bylo na mnoha místech zaneseno popadanými stromy, a tak se ukázalo, v jaké fyzické kondici posádka lodi je a jak dokáže spolupracovat. Nedobrovolné koupání nebo vodní bitvy mezi posádkami byly dalším zpestřením plavby. Vylodění proběhlo v malé vesničce Střeň a zpáteční cesta domů vlakem proběhla bez zbytečného zpoždění. Takže nezbývá než konstatovat, že se letošní výlet vydařil.

Jitka Armová, Monika Vlčková, Pavel Hajna, Zdeněk Hubáček