Dne 4. února se v prostorách Obchodní akademie v Kroměříži konalo Krajské kolo přeboru škol v šachu. Po postupu z kol okresního jsme měli v krajském kole dvě družstva, družstvo středoškoláků, které si prostě na kraj přišlo zahrát a družstvo žáků nižšího gymnázia, které chtělo hodně zabojovat. Složení bylo následující: středoškoláci – Jakub Vančura (8.A), Karla Pospíšilová (1.A), Antonín Valenta (P.B) a Marek Buzáš (8.A), nižší gymnázium – Dominik Večeřa (K.A), Matyáš Dvořáček (K.A), Tomáš Daniel Kubín (P.A) a Martin Hubáček (S.B).

Na začátku se sice objevila komplikace, kdy jeden z hráčů mladšího družstva na turnaj zapomněl a šel do školy, nicméně se situace rychle vyřešila a družstva naštěstí nastoupila kompletní a v původním složení. Oběma družstvům se hodně dařilo, tým středoškoláků rozhodně nepatřil k favoritům, nicméně porazil i Elově silná družstva, a nakonec obsadil fantastické 4. místo.

Tým mladších ale k favoritům rozhodně patřil, nicméně lehké to neměl, konkurence z gymnázií ze Zlína či Uherského Hradiště byla silná. Přesto kluci výborně zabojovali, všechny týmy nakonec porazili a odváží si z kraje 1. místo s postupem na Mistrovství České republiky!!! Podrobné výsledky jsou zde: http://chess-results.com/tnr512093.aspx?lan=5&art=46

Rostislav Huňa (8.A), rozhodčí turnaje