Po roce a půl odkladů a nejistoty z důvodů pandemie se našemu týmu Erasmus+ konečně podařilo uskutečnit první z mobilit projektu Exploring and Enjoying the Natural and Cultural Heritage.

V projektu se mají naši studenti za úkol seznámit s přírodním a kulturním bohatstvím partnerských zemí, zlepšit své jazykové, komunikační, IVT schopnosti a další, v neposlední řadě pak navázat nové kontakty a poznat nové přátele.

V duchu rčení „Kdo si počká, ten se dočká“ můžeme říci, že se akce zdařila dokonale. V letním žáru a v kulise sicilských vulkánů se studenti seznámili s mnoha typickými rysy místní přírody a kultury – navštívili antické amfiteátry a římské vykopávky v městech Taormina a Tindari, v hostitelském městě Barcellona Pozzo di Gotto poznali místní školství a zejména pohostinnost a přátelskost hostitelských rodin. Pozitivní atmosféra provázela také pracovní aktivity, při kterých zúčastněné týmy z Itálie, České republiky, Řecka, Maďarska a Bulharska prezentovaly a srovnávaly navzájem své země.

Plní nadšení a motivace do další práce na našem projektu můžeme vyjádřit přání, aby se i nadále dařilo uskutečňovat projektové mobility, z nichž ta další nás čeká v prosinci v Maďarsku.