Po říjnovém setkání na Sicílii se Erasmus+ týmu našeho gymnázia podařilo v předvánoční atmosféře uskutečnit další mobilitu v projektu Enjoying and Enjoying the Natural and Cultural Heritage. Ta se konala 12. - 18. prosince v maďarském městečku Tamási. Ve slavnostní atmosféře se studenti podělili o svá kulturní a přírodní dědictví při připravených prezentacích či mnoha exkurzích a návštěvách zajímavých lokalit. Za zmínku stojí například program v planetáriu ve městě Pécs nebo podzemní plavba na loďkách v jeskyních Tapolca.

Při projektových aktivitách studenti z České republiky, Maďarska, Bulharska, Itálie a Řecka sbírali materiál k tvorbě projektového průvodce, blogu a aktivit pro své spolužáky, zjistili, jak je pro mezinárodní spolupráci potřebná znalost anglického jazyka a mnohdy v sobě objevili nečekané schopnosti a talenty.

Účast na projektu Erasmus+ je pro naše gymnázium velkým obohacením, a proto jeho účastníci již s napětím vyhlížejí další setkání, které by se mělo odehrát tentokrát v Řecku