Naši školu 16. ledna poctila vzácná návštěva. Z Prahy dorazila česká státní zástupkyně, od roku 2012 vrchní státní zástupkyně a prezidentka unie státního zastupitelství Lenka Bradáčova. Tato žena se zabývá, jak jsme se dozvěděli na přednášce, kriminalitou v České republice. Ať jde o drogové gangy nebo plánované vraždy. Ovšem tato témata nebyla na pořadu dne. Chtěla nám ujasnit, co přesně znamená práce státní zástupkyně. Potřebujeme úspěšně dovršit právnickou fakultu a hlavně nemít strach jít do něčeho nového. Vyprávěla, přes co všechno se musela dostat, aby byla tam, kde je nyní. Hromady papíru případů, do kterých se nikdo nechtěl pustit. Začala pracovat v severních Čechách, kde státní zastupitelství pomalu upadalo. Díky její odhodlanosti a pracovitosti teď pod toto zastupitelství patří šest krajů. Mimo jiné pracuje také jako lektorka Justiční akademie v Kroměříži. Paní Bradáčova nám na konci přednášky řekla krásnou větu: "Nenechte se zotročit internetem. I Internet ovládají lidé."

Aneta Šišková (3.A)