Studenti našeho ústavu, Arcibiskupského gymnázia, Gymnázia Ladislava Jaroše z Holešova, Vyšší policejní školy z Holešova a Centra odborné přípravy technické Kroměříž a Tauferovy střední odborné školy veterinární Kroměříž obsadili deset odborných okruhů a představili třem komisím výsledky svého vědeckého bádání a zkoumání. Boj o postup se odehrával především v oborech humanitních, které byly obsazeny nejvíce, nicméně ani zástupci oborů technických a přírodovědných nenechávali nic náhodě a snažili se ze všech sil obhájit svůj projekt.

Z našich studentů se do krajského kola podívá Tomáš Hurdálek (septima B), který porotu zaujal Teslovým transformátorem vlastní konstrukce, který ostatně i prakticky předvedl. Andrea Ševčíková, Marie Kyšnerová a Markéta Ovečková zůstaly bohužel pod postupujícími pozicemi.

Každopádně všem děkujeme za účast a doufáme, že se příští rok znovu sejde řada zajímavých prací, které snesou srovnání se studenty ostatních středních škol.