V době letních prázdnin studentka maturitního ročníku Lucie Dittrichová zazářila na Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu v rumunské Baia Mare.

V konkurenci nejlepších orientačních běžců do 20 let z 41 zemí soutěžilo 150 juniorek a 180 juniorů a v průběhu šesti dnů bojovalo o devět kolekcí medailí.

Svou skvělou formu Lucie zúročila zejména v lesních disciplínách – na krátké trati, která se běžela v kopcovitém terénu, získala stříbro a na vítězku ze Švýcarska ztrácela pouhé 4 vteřiny. Na klasické trati vybojovala v obrovské konkurenci mistrovský titul a zlatou medaili.

Ke dvěma individuálním medailím poslední den závodu přidala ještě stříbro ze závodu tříčlenných štafet.

Začátkem září se odehrálo na Pionýrské louce v Kroměříži Mistrovství České republiky žactva v lukostřelbě. Ze tříd nižšího gymnázia úspěch vybojovaly za primu A Michaela Velísková a Sofie Javoříková ze sekundy A v kategorii mladších žákyň „reflexní luk družstva“ zlatou medaili a staly se mistryněmi České republiky.

Gratulujeme k těmto skvělým výsledkům a přejeme ještě hodně úspěchů nejen ve sportu.