Dne 21. 12. 2017 se konal na našem gymnáziu školní přebor v šachu. Tuto akci zorganizovali dva žáci 6.A, Jakub Vančura a Rostislav Huňa. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol, celkem se ho zúčastnilo 27 mladých šachistů a šachistek. V turnaji byly tři kategorie – chlapci do 15 a 20 let a dívky. Účastníci všech kategorií hráli společně jeden turnaj, pouze došlo k různým vyhodnocením.

V kategorii chlapců do 15 let vyhrál jasný favorit, klubový hráč Dominik Večeřa (S.A), který byl dlouhou dobu favoritem celého turnaje a svým soupeřům povolil jen 2 remízy. Na druhém místě skončil s 5 body Matyáš Dvořáček (S.A), na třetím pak Václav Sobotka (T.B) s 4 body.

Kategorii chlapců do 20 let byl po celou dobu turnaje velký boj mezi Markem Buzášem (6.A) a Adamem Doubravou, jenž ukončil až vzájemný zápas v posledním kole, který Marek vyhrál, čímž si zasloužil první místo s 5 body. Adamovi pak připadlo místo druhé se 4 body. Bronzovou příčku obsadil Sebastián Šíl (Q.A) se 4 body.

V kategorii dívek hrály favoritky celého turnaje Julie Šimčáková (8.A) a Lenka Navrátilová (7.B). které válcovaly ostatní soupeře a spolu uhrály remízu. Nakonec se na prvním místě umístila Lenka Navrátilová s 6 body, druhé místo obsadila Julie Šimčáková (8.A) s 5 body a třetí Veronika Opelíková (P.B) s 3,5 body. Lenka Navrátilová se stala také absolutní vítězkou turnaje.

Začátečníci často poměřili síly (a občas i úspěšně) s klubovými hráči, v turnaji se vyskytly často moc pěkné partie a celkově se turnaj moc povedl, proto doufám, že se nám podaří zorganizovat tento turnaj i příští rok. Dále bych chtěl poděkovat vedení školy a šachovému klubu Sokol Postoupky, jmenovitě pak panu Mgr. Janu Štefkovi za pomoc s organizací.

Na školním facebooku je video z akce, za jehož pořízení děkuji Františku Ferencovi (7.A).