Připravili jsme a úspěšně zrealizovali virtuální putování po Rusku, při kterém měli možnost se vzájemně poznat žáci obou škol, spolupracovat v týmu a představit gymnázia. Při našem cestování jsme se vraceli i do historie našich zemí v těžkých dobách druhé světové války. Hovořili jsme o státních symbolech Ruské federace, naučili se nové písně. Při procházce městem jsme se vypravili na místa spojená s ruskou historií či prostředím . Nezapomněli jsme ani na soutěže, filmy, hudbu a velký svátek v Petrohradě „Алые паруса“. Kromě tohoto města jsme navštívili i Moskvu, Samaru a Norilsk. Zajímavá byla i přednáška novináře a spisovatele Milana Syručka o jeho celoživotních poznatcích například při jednáních Reagana a Gorbačova. Těšíme se už nyní na další akce ve školním roce 2017/2018.

A.Trávníček, D.Slavičínská, E.Volkovová