Ve středu 14. března zavítal v rámci svých pravidelných cest po českých, moravských a slezských městech překladatel, tlumočník, psycholog, publicista, spisovatel, textař, politik, diplomat a v současné době ředitel Knihovny Václava Havla pan Michael Žantovský. Uvítali jsme možnost setkat se s tímto mužem, který během svého života a, jak sám několikrát během besedy připomněl, díky mnoha náhodám byl u důležitých okamžiků našich dějin. V průběhu rozhovoru, který velmi zodpovědně a s grácii vedla studentka 4A Markéta Ovečková, se dotkl významných období svého života - snahu o vědeckou dráhu v psychologii, setkání a přátelství s Václavem Havlem, spoluzakládání Občanského fóra (OF) a post prezidentova mluvčího, všechny tři velvyslanecké posty (USA, Izrael, Velká Británie), až po nynější vedení Knihovny Václava Havla a její aktivity. Určitě by se témat našlo mnohem více, zejména činnost překladatelská a textařská, nebo zavzpomínat na rodiče, také významné osobnosti. Bohužel čas byl proti a hodina a půl nám vyhrazená utekla velmi rychle. Soudě podle závěrečných dotazů i studenty beseda zaujala. Doufejme tedy, že toto setkání není poslední.